O nas

Kilka słów o firmie ARBAT PHU

Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem Szwajcarskiej fabryki toreb FREITAG i wszystkie skupowane przez nas stare plandeki samochodowe trafiają właśnie tam.

Od ponad 20 lat firma FREITAG produkuje torby i akcesoria ze zużytych materiałów, które zwykle można spotkać na drodze: zużyte plandeki samochodów ciężarowych, dętki rowerowe, pasy samochodowe i poduszki powietrzne. Zainspirowani intensywnym ruchem drogowym na trasie tranzytowej przed swoim domem bracia graficy Daniel i Markus Freitag w 1993 r. zaprojektowali swoją pierwszą torbę typu Messenger Bag. Tą funkcjonalną, odporną na deszcz i solidną torbą obaj projektanci stworzyli nowy trend w świecie toreb. Z 390 ton plandek, które są rocznie dostarczane do siedziby głównej w Zurychu (odpowiada to kolumnie samochodów ciężarowych o długości 98 kilometrów) firma FREITAG produkuje ponad 300.000 produktów rocznie.

Dzięki najróżniejszym plandekom z całej Europy każdy produkt jest unikatowy i jednocześnie spełnia wysokie wymagania pod względem jakości, wzornictwa i funkcjonalności.

Torby marki FREITAG, które prawie w całości są wykonywane w Zurychu, są sprzedawane w dziewięciu firmowych sklepach oraz poprzez 400 partnerów handlowych i w sklepie internetowym na całym świecie.

Wystarczy, aby ten, kto chce się pozbyć swojej plandeki samochodu ciężarowego i jeszcze na tym trochę zarobić, zgłosił się do nas – resztą zajmiemy się my. Zorganizujemy transport i poniesiemy także jego koszty. Minimalna ilość jaką odbieramy uzależniona jest od odległości oraz ilości plandek. Ponieważ plandeki muszą zostać przycięte podczas obróbki, logo firm na gotowych torbach nie jest widoczne. Zabrudzenie, pęknięcia i ślady zużycia nie mają wpływu na cenę.